شما اینجا هستید

تشديد فشارها بر شيعيان و شيخ عيسي قاسم نشانه استيصال رژيم ‌آل‌خليفه است

  عضو جامعه مدرسين، فشارها و عصبانيت هاي اخير را نشانه استيصال رژيم آل خليفه و اربابان آن در خاموش کردن نهضت مردم بحرين دانست.

  به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) آيت الله محمود رجبي عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري رسا، با اشاره به حمله رژيم آل خليفه به شيعيان بحرين و تعرض به منزل شيخ عيسي قاسم، به منشأ عصبانيت اين رژيم اشاره کرد و گفت: رژيم آل خليفه و اربابان آن يعني استکبار جهاني با وجود انواع تهديدها، محدوديت ها و به شهادت رساندن تعدادي از جوانان، احساس کردند که نتواستند حرکت مردم بحرين را مهار کنند و به عقب برانند.

  وي افزود: فشارها و عصبانيت هاي اخير نشانه استيصال رژيم آل خليفه و اربابان آن در خاموش کردن نهضت مردم بحرين است، زيرا کسي که دچار حالت استيصال شود تصميم هاي عالقانه و معقول نمي گيرد، به نظر مي رسد که حکومت بحرين مي خواهد عکس العمل خشني نشان دهد؛ اما اين که چه نتيجه و پيامدي خواهد داشت به آن فکر نکرده اند.

  قائم مقام مؤسسه امام خميني(ره) با بيان اينکه مطالبه و خواسته مردم با آرامش بيان شده است، اظهار داشت: با وجود اينکه مردم بحرين هيچگونه حرکت خشني نداشتند اما رژيم آل خليفه تحمل اين حرکت آرام و بدون درگيري را نداشت و دست به اقدام خشن زد.

  وي ادامه داد: حکومت بحرين به اندازه اي پوشالي است که وجود خود را از يک حرکت آرام هم در خطر مي بيند، توطئه هاي آل خليفه به نتيجه نرسيده و آن ها فکر مي کنند با اين حرکات نامعقول خود مي تواند نتيجه بخش باشد.

  آيت الله رجبي با تأکيد بر اين که امت اسلام، علما و مسؤولان بايد هوشيار باشند، ابراز داشت: شايد آل خليفه مي خواهد نسبت به امت اسلام آزمايشي داشته باشد، شايد خروجي جلسات عربستان اين باشد که امت اسلام را امتحان کنند تا ببينند امت اسلامي نسبت به حرکت آن ها چه موضعي مي گيرد و چگونه برخورد مي کند.

  وي عنوان کرد: وظيفه همه مسلمانان، علماي اسلامي، سازمان هاي مستقل بين المللي و اسلامي و دولتمرداني که مدافع حرکت هاي بيداري اسلامي هستند اين است که  عکس العمل مناسب خود را داشته باشند، علماي ما بايد با علماي کشوهاي گوناگون اسلامي ارتباط برقرار کنند تا علماي جهان اسلام در برابر اين جنايات موضع قاطع بگيرند.

  استاد درس خارج حوزه علميه قم خاطرنشان کرد: رژيم آل خليفه و اربابانش بايد بدانند که امت اسلامي نسبت به چنين مسائلي حساس است، الان زمان اين نيست که به يک تجمع اکتفا کنيم بلکه بايد کار سازمان شده جدي انجام شود.

  وي اضافه کرد: مسؤولان ما در سازمان هاي بين المللي اين مسأله را به عنوان يک جنايت مطرح کنند، بايد مدافع حقوق بدون مرز و سازمان هايي که وابسته به استکبار جهاني و تحت تأثير آن ها نيستند را فعال کنند و يک عکس العمل جدي در برابر آن ها صورت گيرد تا آل خليفه از اين حرکت مذبوحانه خود درس بگيرد.

  اين مسأله مي تواند آزموني براي به دست آوردن حساسيت امت اسلامي باشد و در عين حال نشانه استيصال رژيم آل خليفه از تلاش هاي بي نتيجه آل خليفه است، اين حرکت موجب اوج گيري نهضت و حرکت مردم بحرين خواهد بود، نه تنها نتيجه مورد نظر آل خليفه به دست نمي آيد بلکه سبب تقويت انگيزه ملت بحرين در مقابله با رژيم آل خليفه خواهد شد.

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ ی خوب، جامع و کامل می‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏ ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.» مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)   مؤسسه... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) در افق 1397 با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان،... ادامه