شما اینجا هستید

دروس معارف موسسه از برکات وجودی علامه مصباح است

  مدیر دفتر گزینش، جذب وارزیابی هیئت علمی موسسه امام خمینی (ره) گفت: کسانی که دروس معارف را به خوبی دریافته اند، اصلا انحراف فکری ندارند و اگر هم باشد، بسیار اندک است.

  حجت الاسلام فقیهی در مراسم تجلیل از مقام استاد و گرامیداشت روز معلم با اشاره به آیه ای از قرآن کریم اظهار داشت: هر کس فردی را احیا کند، مانند این است که همه مردم را احیا کرده است؛ و طبق روایت بالاترین مصداق احیاء دیگران، هدایت و نجات دادن از گمراهی است.

  وی افزود: کتاب های معارف از جمله برکات وجودی علامه مصباح یزدی است؛ به نظر بنده بیشتر کارهای تشکیلاتی موسسه و نهادهای مختلف آن، برای این است که یک دوره معارف قرآن به بهترین شکل، را فرا بگیرند.

  وی با اشاره به خاطره ای گفت: آیت الله عزالدین حسینی گفته بودند که با وجود این نوشته ها، دیگر قرآن مهجور نیست؛ لذا کسانی که این معارف را فراگرفته اند یا اصلا انحرافی در فکر ندارند و یا اگر هم باشد، بسیار کم است.

  نماینده اساتید مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) افزود: به نظر بنده عدم استفاده از نعمت علامه مصباح در موسسه، کفران نعمتی است که خدا در اختیار ما قرار داده است؛ خداوند لطف کرده و دریایی از معلومات و اخلاق و معارف را در اختیار ما قرار داده و باید شکرگزار این نعمت باشیم.

  وی با بیان این که علامه مصباح یزدی بارها آمادگی خود را برای دروس و معارف و پاسخ به سئوالات اعلام کرده اند تا برای عده ای رفع دغدغه باشد،اظهار داشت: لذا عدم استفاده از این نعمت عظیم ، کفران نعمت است.

  گفتنی است مراسم گرامیداشت روز معلم با حضور علامه مصباح یزدی و با تقدیر از معلمان برتر، امروز سه شنبه 11 اردیبهشت ماه در سالن همایش های مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)  برگزار شد.

   

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ ی خوب، جامع و کامل می‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏ ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.» مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)   مؤسسه... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) در افق 1397 با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان،... ادامه