شما اینجا هستید

انتخاب اصلح: شاخص ها، مراتب و اولویت ها » موضوع سي‌و سومین نشست انجمن فارغ التحصیلان مؤسسه امام خمینی(ره)

  سی‌و‌سومین نشست انجمن فارغ‌التحصیلان با موضوع « انتخاب اصلح: شاخص ها، مراتب و اولویت ها » روز جمعه اول اردیبهشت ماه برگزار می شود.

  به گزارش روابط عمومی مؤسسه، حجت الاسلام علی مصباح، دبیرکل انجمن فارغ التحصیلان مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در گفتگو با خبرنگار این انجمن با اعلام این خبر گفت: با توجه به شرایط روز جامعه، این موضوع توسط شورای مرکزی انجمن فارغ التحصیلان انتخاب شده است.

  وی تصریح کرد: بعد از انقلاب اسلامی برای انتخاب مسئولین کشور در تمام سطوح انتخابات برگزار می شود و آن چیزی که در همه این انتخابات مشترک است اهمیت نظر و رای مردم است.

  دکتر علی مصباح  با بیان اینکه سئوالات زیادی از جهت نظری و مبانی درباره انتخابات  مطرح است که بسیاری از آنها تخصصی است و باید در گروه های تخصصی بررسی شود، ادامه داد: شبهات زیادی درباره انتخابات و جمهوری اسلامی مطرح شده است که فی الجمله جواب های روشن و ساده ای به اینها داده شده است ، ولی نیاز به پاسخ گویی دقیق دارد.

  دبیر کل انجمن فارغ التحصیلان ادامه داد: از سوی دیگر سئوالاتی در جامعه مبنی براینکه در انتخابات چه کسی را باید انتخاب کرد و اصلح کیست و چه شاخص هایی دارد، مطرح است که باید پاسخ داده شود.

  وی یکی دیگر از سوالات مطرح در جامعه را مسأله اولویت های جامعه معرفی کرد و گفت: باید به این بحث بپردازیم که در هرزمان باید به کدام اولویت ها پرداخت ومرجع  تشخیص این اولیت ها چه کسانی هستند؛ همچنین مردم از کجا و چگونه می توانند این اولویت ها را تشخیص بدهند؟

  حجت الاسلام علی مصباح با بیان اینکه در خصوص انتخابات،  مباحث نظری زیادی مطرح است، تصریح کرد: در یک جمع فرهیخته مباحث باید علمی باشد و اگر کار علمی سنگین تری لازم است باید طرح بحث بشود تا اساتید و دانش پژوهان در آینده خود به این موضوعات بپردازند.

  عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در پایان با تاکید بر اینکه این مباحث در ایام انتخابات با شرایط کشورمرتبط است گفت: شان حضار و شرکت کنندگان و سخنران این است که در نشست پیش رو مباحث علمی مربوط به نیاز های جامعه مطرح شود و درباره آن همفکری شود؛ طبیعی است در این نشست قرار نیست از کاندیدایی به عنوان فرد اصلح حمایت شود و همان طور که گفته شد بحث در مورد مباحث علمی و نظری انتخابات خواهد بود.

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ ی خوب، جامع و کامل می‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏ ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.» مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)   مؤسسه... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) در افق 1397 با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان،... ادامه