شما اینجا هستید

پیروزی ترامپ باعث ایجاد نوعی سرگیجگی برای بعضی افراد شده است / باید بجای کدخداپرستی کاری کنیم که هرچه زودتر این نظام استکباری غرب فروپاشد

  مدیر گروه علوم سیاسی موسسه امام خمینی (ره)  پیروزی ترامپ و شکست رقیب او باعث ایجاد نوعی سرگیجگی برای بعضی افراد دانست و گفت: مساله انتخابات ریاست جمهوری از حساسیت بسیار زیادی برخوردار است  و الان دولت به جای ارائه برنامه های خود و کارهای انجام داده ، مطالب بی ربط مطرح میکند.

  به گزارش روابط عمومی مؤسسه امام خمینی (ره) ، دکتر منوچهر محمدی در جمع اساتید و دانش پژوهان این موسسه با اشاره به پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا، گفت:  به دنبال شکست های غیرقابل پیش بینی استکبار جهانی در جنوب غربی آسیا و پیروز جبهه ، در درون این تحولات ترامپ با اشاره به این شکست های آمریکا و انتقاد از سیسات های آنها  به پیروزی رسید.

  وی ادامه داد: بعد از پیروزی ترامپ،  خیلی ها حرف های عجیبی در رابطه با او مطرح کردند ولی من با مطالعه در حرف های او به این نتیجه رسیدم که او هم مبنا دارد و هم میداند که دارد چکار میکند.

  کارشناس علوم سیاسی گفت: ترامپ دیوانه نیست بلکه همچون یک عذاب الهی از درون نظام استکباری برخواسته و بر فرق قدرت های استکباری وارد آمده است.

  عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی (ره) با بیان اینکه معیارهای ترامپ  معیار هزینه و فایده است تصریح کرد: ترامپ بدون اینکه در سیاست هیچ نقشی داشته باشد از درون تشکیلات و سازمان های اقتصادی آمریکا بیرون آمد و اکنون خواهان اداره  آمریکا  به صورت یک شرکت اقتصادی می باشد.

  دکتر محمدی با تصریح به اینکه سخنان ترامپ  بر اساس و معیارهای خودش منطقی و عاقلانه است ، ادامه داد: او میگوید کشوری که الان بیش از 23 هزار میلیارد دلار بدهکار و 40 میلیون جمعیتش زیر خط فقر و بیش از 12 میلیون کارتون خواب دارد و بیکاری در سراسر کشورش فرا گرفته و 20 میلیون بیکار هستند چگونه می خواهد به عنوان کدخدای جهان عمل کند .

  وی با بیان اینکه ترامپ دارد نقش گورباچف در اتحاد جماهیر شوروی بازی میکند، گفت: بنابر ادعای ترامپ  واشنگتن بر اساس صاحبان قدرت اداره می شود که این افراد هزینه های زیادی بر مردم متحمل کرده اند و این افراد چون به فکر منافع خوشان هستند افراد فاسدی میباشند.

  دکتر محمدی با اشاره به سخنان ترامپ گفت: آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم در هیچ جنگی پیروز نشده است و به همین علت ترامپ لازم میبیند به خودشان برگردد  و به فکر حل مشکلات داخلی خود باشند.

  وی دلیل سیاست ضد مهاجرتی ترامپ را مشکلات اقتصادی دانست و گفت:  رئیس جمهور آمریکا گفته است مهاجرین با دست مزد کم کار را از دست کارگران داخلی خارج کرده و باعث بیکاری مردم آمریکا شده اند همچنین چینی ها با تسخیر بازار آمریکا باعث باعث از کارافتادن دستگاه های تولیدی کشورشان شده اند.

  دکتر منوچهر محمدی  ادامه داد: از دید یک اقتصاد دان،این نگاه یک نگاه واقع بینانه است و ترامپ دارد به سمتی میرود که کارهای گورباچف را تکرار میکند و الان جمهوری خواهان و دموکرات ها بر علیه او حرکت کرده اند .

  وی با اشاره به همکاری ترامپ با دو لابی بزرگ آمریکا گفت: علاوه بر آنکه وی سختار حاکم را زیر سوال برده است ولی با لابی صنایع پیچیده نظامی و لابی آیپک( صهیونیست ها) با هردو کنار آمده است.

  کارشناس علوم سیاسی در رابطه برخورد ترامپ با دولت های مرتجع عرب اظهار داشت: رئیس جمهور آمریکا به سران دولت های عربی گفته است که ارزش شما فقط به میزان پولیتان است و من بیش از این برای شما ارزشی قائل نیستم و اگر میخواهید خودتون را حفظ کنید باید پول بدهید و من هم فقط  به شما اسلحه میدهم ولی دیگر سرباز برای شما نمی فرستم.

  استاد دانشگاه با اشاره به اینکه ترامپ  نوعی ملیت گرایی فایده گرا را دنبال میکند، گفت: وی به بوش پسر اعتراض میکند که چرا وقتی به عراق لشکرکشی کردی چرا نفت عراقی ها را به کنترل خود در نیاوردی .

  دکترمحمدی ادامه داد:  نظام حاکم آمریکا به طرق مختلف با ترامپ مخالفت میکند ولی این سیستم فکری به اروپا سرایت کرده و الان در اروپا ملی گراهای افراطی  به مخالفت با اتحادیه اروپا پرداخته و نوعی انزوا با اتحادیه شروع شده است.

  وی با اشاره به مخالفت های ترامپ با ایران و اینکه او در اول خواهان پاره کردن برجام بوده است، گفت: رئیس جمهور آمریکا گفته است تا آنجا که بتوانم تحریم های ایران  را بیشتر میکنم ولی جالب این است که نمیگوید اگر ایران تسلیم نشود چه واکنشی خواهد داشت و ازجمله ((گزینه نظامی)) استفاده نکرده است.

  دکتر محمدی تصریح کرد:  این تحولاتی که در منطقه غرب جهان در نظام استکباری به وجود آمده برای ما یک فرصت است و باید بجای دنبال کردن تفکر کدخداپرستی کاری کنیم که هرچه زودتر این نظام استکباری غرب فرو بپاشد.

  منوچهر محمدی  ایران را یک قدرتی دانست که توانسته با شکست آمریکا در همه  صحنه ها باعث تحقیر استکبار و فراهم کردن زمینه برای پیشرفت اسلام  شده است. و الان باید باید به اتکاء به درون خود تحریم ها را به فرصت تبدیل کنیم .

  وی پیروزی ترامپ و شکست رقیب او باعث ایجاد نوعی سرگیجگی برای بعضی افراد دانست و گفت: مساله انتخابات ریاست جمهوری از حساسیت بسیار زیادی برخوردار است  و الان دولت به جای ارائه برنامه های خود و کارهای انجام داده ، مطالب بی ربط مطرح میکند.

  دکتر محمدی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی در همه زمینه ها ، تصریح کرد: انقلاب ایران در این مرحله نیز بر عنصر نفوذ که بعد از سال 88 به وجود آمده بود پیروز خواهد شد و با انتخاب یک رئیس جمهور اسلامی و انقلابی و صالح  پیش بینی امام خمینی (ره) مبنی بر زیر پا گذاشتن آمریکا محقق شود.

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ ی خوب، جامع و کامل می‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏ ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.» مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)   مؤسسه... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) در افق 1397 با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان،... ادامه