شما اینجا هستید

برگزاری همایش « ملی علم اجتماعی مسلمین »

  همایش ملی علم اجتماعی مسلمین به همت معاونت پژوهش مؤسسه امام خمینی(ره) با همکاری جامعة المصطفی العامیه، رادیو معارف، دانشگاه باقرالعلوم، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام هم اکنون در تالار مؤسسه امام خمینی(ره) برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، در این همایش  محققان مقاله های علمی خود را با موضوع علم اجتماعی مسلمین ارائه نمودند و داوران حاضر در این همایش نیز نکات لازم را در نقد و بررسی مقالات ارائه شده، بازگو کردند.

  ارائه کنندگان مقالات حجج اسلام آقایان:  آقاجانی ( چیستی علم اجتماعی مسلمین )؛ گلستانی ( بررسی تحلیلی سیر تفسیر اجتماعی قرآن کریم در قرن اخیر)؛ سعید مقدم ( جامعه شناسی اخلاق در اندیشه فارابی )؛ عباسپور (ظرفیت ها و ضرورت های اندیشه اجتماعی در کلام اشاعره ) و آقای دکتر بیگی ( روش شناسی رویکرد پسا ساختار گرایی علی حرب در نظریه اجتماعی ) مقاله خود را ارائه نمودند.

  در این همایش که از ساعت هشت صبح پنج شنبه، دوم دی ماه 95 برگزار شد، پس از ارائه مقالات حجت الاسلام و المسلمین دکتر پارسانیا و حجت الاسلام و المسلمین دکتر کلانتری به سخنرانی پرداختند و در پایان این همایش ملی نیم روزه، میز گرد علمی با عنوان « علم اجتماعی مسلمین، بازخوانی ظرفیت ها » با حضور اساتید محترم برگزار شد.

  گفتنی است از بین هشتاد مقاله که مورد ارزیابی قرار گرفته اند، نوزده مقاله برگزیده وجود دارد که در نشریه معرفت فرهنگی اجتماعی شماره 25 و 26 به چاپ رسیده است.

   

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ ی خوب، جامع و کامل می‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏ ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.» مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)   مؤسسه... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) در افق 1397 با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان،... ادامه