شما اینجا هستید

دکتر علی مصباح: اولین نشست انجمن فارغ التحصیلان شهرستانی در یزد برگزار خواهد شد

   سی و دومین نشست انجمن فارغ التحصیلان مؤسسه امام خمینی(ره) با عنوان «راهکارهای انقلابی ماندن حوزه»، در حال برگزاری است.

  به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) و به نقل از خبرنگار انجمن فارغ التحصیلان مؤسسه امام خمینی(ره) دبیر کل این انجمن در سی و دومین نشست انجمن گفت: این نشست ها برای هم افزایی و پیشبرد اهداف مؤسسه در حال فعالیت است و این نشستها از جمله فعالیتهاست.
  دکتر علی مصباح با اشاره به اینکه سعی میشود در نشستهای انجمن مشکلات روز و مسائل مهم مورد بررسی قرار گیرد ادامه داد: در این زمینه سعی میشود برای سخنرانیها نیز از افراد متخصص در همان زمینه استفاده شود.
  وی با اشاره به موضوع نشست گذشته انجمن مبنی بر شاخصهای حوزه انقلابی،‌ اظهار داشت: در جمع بندی نشست قبل میتوان گفت شاخصهای حوزه انقلابی در سه بخش قابل بیان است:
  مباحث نظری و تئوریک مانند شناخت دین بعنوان کل جامع، فرهنگ که نیازهای بشری را تأمین میکند بخش اول است که حوزه باید در این زمینه روشنگری کند.
  بحث معنوی، دومین شاخص حوزه انقلابی است و حوزویان از لحاظ تقوا و خودسازی باید نمونه باشند.
  شاخص سوم: بعد اجتماعی و سیاسی است که باید از لحاظ زمان شناسی و انسان شناسی در حد بالایی باشد و در هنگام عمل، تصمیم درست اتخاذ کرده و بموقع عمل کنند.
  دبیر کل انجمن فارغ التحصیلان با اشاره به اینکه نشست سی و دوم،‌موضع راهکارهای انقلابی ماندن حوزه تکمیل مباحث نشست گذشته است، ادامه داد: این تصمیم توسط شورای مرکزی انجمن گرفته شده است و امید است بتوان از سخنان سخنرانان بهترین استفاده را برد و در عمل برای انجام وظیفه بکار گرفت.
  دکتر علی مصباح با تقدیر از گروه علوم سیاسی مؤسسه بخاطر مشارکت فعال و چشمگیر برای تأمین محتوا اظهار داشت: این بسته محتوایی در آینده در خدمت فارغ التحصیلان مؤسسه قرار خواهد گرفت.
  وی با اشاره به اینکه برخی فارغ التحصیلان مؤسسه امام خمینی(ره) شهرستانها مشغول فعالیت هستند، ادامه داد: بهتر است که برنامه ریزیها در حال انجام است و قرار شد تا مراسمی برای فارغ التحصیلان شهرستانها و مناطق مختلف کشور گذاشته شود و در آینده نزدیک اولین نشست انجمن در یزد برگزار میشود که فارغ التحصیلان مؤسسه از فارس و کرمان و یزد در آن شرکت خواهند کرد.
  وی با اشاره به اینکه سایت تبیین یک راه مناسب برای ارتباط فارغ التحصیلان با انجمن است،‌ادامه داد: همکاری فارغ التحصیلان با توجه به تنوع تخصصهایشان خدمت بزرگی برای پربارتر شدن سایت و همفکری بین اعضا میشود که سردبیر سایت را دکتر جواد سلیمانی برعهده دارد.
  دکتر علی مصباح در پایان افزود: انجمن فارغ التحصیلان درصدد تکمیل بانک اطلاعات اعضای انجمن است. لذا فرمی آماده شده که در اختیار اعضا قرار می گیرد تا بتوان بانک اطلاعات جامعی با توجه به تخصصهای فارغ التحصیلان فراهم شود تا امکان استفاده بهتر عزیزان فراهم شود.

  گفتنی است سی و دومین نشست انجمن فارغ التحصیلان مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) امروز 19 آذر در سالن همایش های این مؤسسه برگزار شد.

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ ی خوب، جامع و کامل می‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏ ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.» مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)   مؤسسه... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) در افق 1397 با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان،... ادامه