شما اینجا هستید

سي و دومین نشست انجمن فارغ التحصیلان با سخنرانی آیت الله مصباح برگزار می شود

  سی و دومین نشست انجمن فارغ التحصیلان مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با سخنرانی علامه مصباح و آیت الله کعبی، جمعه 19 آذر برگزار می شود.

  تبیین: دبیر کل انجمن فارغ التحصیلان مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در گفتگو با خبر نگار انجمن، با اشاره به سی و دومین نشست این انجمن با موضوع راهکارهای انقلابی ماندن حوزه اظهار داشت: انجمن فارغ التحصیلان در طول سال، دو نشست برگزار می کند و از این فرصتی که فارغ التحصیلان مؤسسه از سراسر کشور حضور پیدا می کنند، برای همفکری و تبادل نظر در مورد متناسب با وظایف روحانیت در جامعه، استفاده می شود.

  حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی مصباح با اشاره به روند تعیین موضوع نشست در شورای مرکزی انجمن فارغ التحصیلان ادامه داد: از جمله منابع مهمی که برای تشخیص وظیفه و اولویت ها، مورد استفاده قرار می گیرد، فرمایشات مقام معظم رهبری است که خط سیر نظام اسلامی را روشن می کنند؛ لذا با توجه به نسبت روحانیت و حوزه با نظام و هشدارهای رهبری در مورد خطر نفوذ و سکولاریسم و تضعیف انقلابی گری در حوزه، باید در این زمینه هوشیار بود و برنامه ریزی صحیحی انجام داد تا حوزه ها از کارکرد اصلی خود باز نمانند.

  وی با اشاره به این که عنوان نشست قبل نیز شاخص های حوزه انقلابی بود، ادامه داد: در ادامه بحث نشست قبل، در این نشست قرار است راهکارهای انقلابی ماندن حوزه مورد بررسی قرار گیرد. حوزه در تاریخ معاصر، به نقش خود در حوزه اجتماعی و سیاسی ، توجه کرد و لذا به همراهی امام راحل پرداخت و سبب شد تا انقلاب اسلامی با عنایات الهی و توجه حضرت ولی عصر (عج) به پیروزی برسد.

  دکتر علی مصباح با اشاره به این که آنچه امروز مهم است این است که این حوزه انقلابی باقی بماند، ادامه داد: لذا باید  راهکارهایی انقلابی ماندن حوزه که سبب می شود ، حوزه از این خط و سیر صحیح عدول نکند و جلوی آسیب ها گرفته شود، مورد برسی قرار گیرد، بلکه این تفکر صحیح تعمیق شود تا حوزه بتواند رسالت خود را درست انجام دهد.

  وی در پاسخ به سئوال خبرنگار انجمن فارغ التحصیلان در خصوص برنامه های نشست عنوان داشت: علاوه بر علامه مصباح یزدی که رکن نشست های انجمن هستند و اساس رهبری فکری مجموعه را بر عهده دارند، آیت الله کعبی نیز در این نشست در خصوص حوزه انقلابی و راهکارهای انقلابی ماندن آن، سخنرانی خواهند کرد.

  دبیر انجمن فارغ التحصیلان مؤسسه اموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) افزود: هم چنین در سی و دومین نشست انجمن فارغ التحصیلان، میزگردی با حضور آیات عظام کعبی و رجبی و هم چنین حجت الاسلام والمسلمین سقای بی ریا با موضوع شناخت جریان های حاضر در حوزه – با توجه به موضوع نشست – برگزار خواهد شد.

  دکتر علی مصباح با اشاره به استقبال شورای مرکزی انجمن از نظرات فارغ التحصیلان اظهار داشت: امیدواریم که اگر فرصتی نیست که به صورت شفاهی از نظرات فارغ التحصیلان گرامی استفاده کنیم، بتوانیم نظرات این عزیزان را به صورت کتبی دریافت کنیم تا آن ها را مورد استفاده قرار داده و در نشست های بعدی مورد بهره برداری قرار گیرد.

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ ی خوب، جامع و کامل می‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏ ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.» مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)   مؤسسه... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) در افق 1397 با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان،... ادامه