شما اینجا هستید

آزمون ورودي کارشناسي ارشد و دکتري مؤسسه برگزار مي گردد

  به گزارش مرکز خبر و اطلاع رساني روابط عمومي مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره)، حجت الاسلام و المسلمين مهدي عباسي، مدير محترم پذيرش مؤسسه در گفت‌وگو با قبس به تشريح شرايط شرکت در آزمون ورودي کارشناسي ارشد و دکتري پرداخت.


  س: ثبت نام آزمون ورودي سال تحصيلي جديد از چه تاريخي آغاز و در چه رشته هايي برگزار مي‌شود؟
  ج: به حول و قوه الهي آزمون ورودي مقطع کارشناسي ارشد و دکتري سال تحصيلي 95-94 مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره) از تاريخ 5 دي آغاز شده و تا 15 دي نيز ادامه دارد.
  آزمون ورودي مقطع ارشد در 7 رشته «علوم سياسي،‌ روان‌شناسي،‌ حقوق، عرفان اسلامي، علوم تربيتي، مديريت و دانش اجتماعي مسلمين‌(تکميلي)» برگزار مي‌گردد و در مقطع دکتري نيز در 7 رشته «روان‌شناسي تربيتي، حکمت متعاليه، دانش اجتماعي مسلمين، مديريت، فلسفه اقتصاد اسلامي، فلسفه دين و روان‌شناسي عمومي» آزمون برگزار مي‌شود.
  س: آزمون ورودي به چه شکل انجام مي‌گيرد؟
  ج: آزمون کتبي ارشد در دو مرحله مشترک و تخصصي برگزار مي شود که آزمون مشترک در تاريخ اول اسفند و آزمون کتبي تخصصي نيمه اول ارديبهشت 94 همزمان با آزمون کتبي دکتري با نظارت سازمان سنجش و مجوز وزارت علوم انجام مي‌شود.
  س: ظرفيت پذيرش دوره ها چه تعداد مي‌باشد؟
  ج: ظرفيت پذيرش در دوره ارشد بين 8 تا 15 نفر و در دوره دکتري 5 نفر در هر رشته مي باشد. ضمنا پذيرش در اين مقاطع فقط از ميان فارغ التحصيلان مقطع قبل مؤسسه صورت مي گيرد.

  س: ثبت نام از چه طريق انجام می‌گیرد؟
  ج: ثبت نام از طريق مراجعه به سایت مدیریت پذیرش به آدرسhttp://paziresh.iki.ac.ir  انجام مي شود و دفترچه راهنماي آزمون ورودي کارشناسي ارشد و دکتري در سايت قابل دريافت است.
  ضمنا جهت کسب اطلاعات بیشتر از جمله زمان بندي تمامی مراحل آزمون، مواد و ضرایب آزمون کتبی اختصاصی و ... به دفترچه راهنماي آزمون مراجعه کنید.
  * متقاضيان مي توانند جهت تهيه نمونه سوالات سال‌هاي گذشته به دفتر پذيرش قم مراجعه کنند.
  * جهت دریافت منابع مطالعاتی آزمون ها به گروه مربوطه در مؤسسه مراجعه کنید.

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ ی خوب، جامع و کامل می‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏ ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.» مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)   مؤسسه... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) در افق 1397 با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان،... ادامه