چهارشنبه: 30 خرداد 1403

شما اینجا هستید

تهیه نقشه جامع پژوهش، رویکرد معاونت پژوهش

   تهیه نقشه جامع پژوهش، رویکرد معاونت پژوهش

  حجت الاسلام والمسلمین دکتر بی‌ریا، معاون پژوهش مؤسسه در گفتگو با قبس، عمق‌بخشی و دستیابی به هدف‌مندی دقیق‌تر و حرکت در راستای نقشه جامع پژوهشی را رویکرد پژوهشی این معاونت، در سال تحصیلی جدید برشمرد.

  به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی روابط عمومی حجت الاسلام والمسلمین دکتر بی‌ریا، ضمن تبریک سال تحصیلی جدید، خاطرنشان کرد: علی‌رغم تلاش گروه های پژوهشی در رسیدن به برنامه های پنج‌ساله هر گروه، بعضا شاهد انحراف مسیر این برنامه‌ها هستیم و از طرف دیگر وقتی این برنامه‌های پنج‌ساله را کنار هم می‌گذاریم، باید به شکل نقشه جامع و واحدی در یک جهت حرکت کنند، که تاکنون تحقق نیافته است، ما تلاش داریم که آن نقشه جامع را ان‌شاءالله ترسیم کنیم.

  وی افزود: تلاش می شود با استفاده از تمام ظرفیت های اجرایی و مدیریتی و انسجام بیشتر،‌ فعالیت های پژوهشی را به سمت ارتقاء در کیفیت سوق دهیم.

  معاون پژوهشي مؤسسه با اشاره به برخی از برنامه های این معاونت در سال جدید،‌ اظهار داشت: نشریات تخصصی مؤسسه از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است و سعی می کنیم در سال جدید در جهت رشد کیفی مقالات و سطح علمی آنان عنایت ویژه صورت گیرد.

  وی اضافه کرد: ارتباط بيشتر و منظم تر با کارگروه‌های پژوهشی و گروه‌های علمی مؤسسه، اطلاع‌رسانی و تبادل پیشنهادات برای رسیدن به تفاهم‌‌های بیشتر در زمینه طراحی و برنامه‌ریزی جامع، از جمله اهداف معاونت پژوهش است.

  حجت الاسلام والمسلمین دکتر بی‌ریا با اشاره به مسأله نشست‌های پژوهشی،‌ یادآور شد:‌ هدف‌مان این است که نشست‌ها را طوری طراحی و اجرا کنیم که از نظر کیفیت و محتوا در سطحي قوي تر قرار گیرد.

  وی تأکید کرد: در همه بخش‌ها تلاش خواهیم کرد که نقش ما به‌عنوان یک کاتالیزور و یک تندکننده، همراه با حفظ کیفیت و ارتقاء،‌ به بهترین شکل ایفا شود و با ارتباط دادن مجموعه پژوهش‌های انجام شده در تمام گروه‌ها، نقشه اهداف علمی و پژوهشی مؤسسه در یک جهت واحد قرار گیرد و پاسخگوی نیاز علمی و اسلامی جامعه باشد.

  معاون پژوهشي مؤسسه، تلاش برای تکمیل ابزار پژوهش را یکی از اهداف و مأموریت‌های اصلی پژوهشی برشمرد و خاطرنشان کرد: باید فضا و زمینه‌ای را ایجاد کنیم که دانش‌پژوهان و پژوهش‌گران بتوانند هرچه ساده‌تر به خواسته های علمی مورد نیاز خود دست یابند و با هزینه زمانی کمتر بتوانند آن مواد علمی را با هم ترکیب کنند، که فراهم کردن نمایه‌‌های کارآمد، برای مقالات و کتاب‌ها، به شکل موضوعی یکی از این امکانات می باشد.

  حجت الاسلام والمسلمین دکتر بی‌ریا از برگزاری تور آشنایی با کتابخانه سخن گفت و افزود: تلاش داریم برنامه تور آشنایی با کتابخانه را طراحی کنیم، به این معنی که اگر کسی بخواهد از کتابخانه استفاده کند، با سیستم و سامانه کتابخانه و امکانات آن آشنا شود. به عنوان مثال اگر به دنبال نوشتن موضوعی است و می‌خواهد کتاب‌ها و مقالات مربوطه را پیدا کند، از چه راهی باید برود و چه راه‌های ساده‌تری وجود دارد. این در حقیقت کارگاهی است که در کنار آشنایی با فضای کتابخانه، افراد را با راه استفاده سريع و بهينه از آن نیز آشنا می سازد.

  لینک ثابت خبر: qabas.iki.ac.ir/node/3946

  آخرین اخبار

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ خوب، جامع و کامل می‌‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏‌ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.»  مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان، دانش‌پژوهان و... ادامه