جمعه: 17 آذر 1402

شما اینجا هستید

کتاب «کارآمدی نظام جمهوری اسلامی» منتشر شد

   

  کارآمدی نظام جمهوری اسلامی

  به كوشش: محسن مؤمنی

  كتاب «کارآمدی نظام جمهوری اسلامی» از مجموعه كتاب‌هاي كانون است كه به كوشش توسط حجت‌الاسلام والمسلمين مؤمني تدوين و نگارش و در 144 صفحه پالتويي توسط انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) منتشر شده است.

  معرفي كتاب

  در آستانه‌ی دهه پنجم انقلاب اسلامی یکی از جمله مباحثی که توجه دوست و دشمن را به خود جلب کرده است، بحث کارآمدی نظام اسلامی می‌باشد. دوستان انقلاب اسلامی، در این زمینه بر آنند تا این واکاوی را چراغ راهی برای آینده انقلاب قرار دهند. ایشان از یک سو درپی شناخت نقاط قوت نظام‌ و تقویت آنها بوده و از سوی دیگر به دنبال آسیب‌شناسی نقاط ضعفی که انقلاب اسلامی در طی این چهل سال بدان دچار شده می‌باشند؛ تا اینکه بتوانند راه‌های ترمیم این آسیب‌ها را بهتر جستجو کنند. دشمنان انقلاب نیز از یک سو به دنبال یافتن راه‌های نفوذ و تضعیف این نظام الهی‌اند، و از سوی دیگر، سعی در بزرگ‌نمایی نقاط ضعف موجود، دلسرد کردن مردم از نظام و ناامید ساختن دیگر مسلمانان از پیرویِ این الگوی برجسته دارند.

  با توجه به حساسیت این موضوع در شرایط کنونی، اعضای کانون طلوع،‌ به عنوان مجموعه‌ای از اندیشمندان متعهد انقلابی،‌ مبحث کارآمدی نظام جمهوری اسلامی را در جلسات خود به بحث گذاشتند. در این جلسات که طی یک سال گذشته برگزار شد، صاحب‌نظران مختلف در ابعاد گوناگون مرتبط با موضوع، به واکاوی آن پرداختند، و حاصل این بحث‌ها در قالب مجموعه حاضر به خوانندگان محترم تقدیم می‌شود. در متن مشروح مباحثات، سعی بر آن بوده است که شیوه گفتاری کلام حفظ شده و در ویرایش مطالب به حداقل‌های ضروری اکتفا شود.

  خريد اينترنتي كتاب در Eshop.iki.ac.ir

  ورود به سايت اصلي مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره):  https://iki.ac.ir

  لينك كانال «مؤسسه امام خميني(ره)» در ايتا:  https://eitaa.com/iki_ac_ir

   

   

  لینک ثابت خبر: qabas.iki.ac.ir/node/7060

  آخرین اخبار

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ خوب، جامع و کامل می‌‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏‌ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.»  مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان، دانش‌پژوهان و... ادامه