دوشنبه: 2 خرداد 1401

شما اینجا هستید

کتاب «زیبایی شرور؛ شرور و بلایا؛ چرایی و وظیفه‌ی ما» از آثار علامه مصباح یزدی منتشر شد

  نوشتار حاضر، حاصل سه جلسه سخنراني و پرسش و پاسخ از علامه آيت الله محمدتقي مصباح يزدي است كه در اسفند 1398 و پس از شيوع بيماري كرونا در كشور ايراد و برگزار شده است.

  آيت الله مصباح يزدي با بياني شيوا و روان، دو جهت نظري و عملي بحث شرور و بلايا را شرح داده و با استفاده از مقدمات عقلي و همچنين آيات و روايات، گره‌هاي ذهني موجود درباره اين مسائل را به خوبي مي‌گشايند.

  ايشان به هفت پرسش مهم برخي از مخاطبان پاسخ مي‌دهند كه اين بخش از كلام نيز ابعاد مسئله را روشنتر مي‌كند.

  مي‌توان ادعا كرد كه اين مكتوب، به رغم اختصارش، در بررسي محققانه ابعاد بلايا و شرور، كم‌نظير يا بي‌نظير است. از اين رو، مطالعه دقيق و عالمانه آن، به همه ارباب معرفت و تمام كساني كه دغدغه فهم دقيقتر و عمل بهتر را دارند، سفارش مي‌شود.

  جهت خرید اینترنتی اینجا را کلیک کنید

  لینک ثابت خبر: qabas.iki.ac.ir/node/6964

  آخرین اخبار

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ خوب، جامع و کامل می‌‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏‌ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.»  مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان، دانش‌پژوهان و... ادامه