چهارشنبه: 30 خرداد 1403

شما اینجا هستید

كتاب «شرح جلد سوم الأسفار الأربعة جزء اول» منتشر شد

  شرح جلد سوم الأسفار الأربعة

  جزء اول

   

  سلسله درس‌هاي آيت‌الله محمدتقي مصباح يزدي

  تدوين و نگارش: عبدالجواد ابرهيمي‌فر

   

   آیت‌الله مصباح يزدي، یکی از دست‌پروردگان علمی و عملی علامه طباطبایی(ره) است که پس از تدریس متون متعدد فلسفی و تتبع در آثار فیلسوفان مشهور و تحقیقات فراوان، که به نگارش کتاب ارزشمند «تعليقة علی نهاية الحکمه» انجامید، به تدریس اسفار پرداخت. این رشتة ممتد از تحصیل، تتبع و تدریس، به علاوة دقت نظر و قوة نقادی استاد، ویژگی‌هایی را برای این شرح به ارمغان آورده است که در یک کلام، می‌توان آن را شرحی پخته، دقیق، بدون تطویل و در مواردی همراه با نقد توصیف کرد.

  كتاب پيش‌رو، جزء اول از شرح روان و شیوای حضرت استاد مصباح یزدی دامت بركاته، بر جلد سوم کتاب الأسفار الأربعهاست که نکات مبهم و ظریف متن را با بیانی روشن موشکافی و تبیین می‌کند.

  اين جزء فصول اول تا بيست‌وپنجم از مرحلة هفتم را كه شامل مباحث قوه و فعل است، در بر دارد. این مباحث شامل معانی و تعریف قوه، اقسام قوة فاعلی، حرکت و سکون، نحوه وجود حرکت، اثبات محرک اول، تقسیمات قوة محرکه و اثبات محرک عقلی، تقدم فعل بر قوه، نسبت حرکت به مقولات، و وقوع حرکت در هر یک از مقولات پنج‌گانه است.

  خريد الكترونيكي كتاب در Eshop.iki.ac.ir

   

  لینک ثابت خبر: qabas.iki.ac.ir/node/6021

  آخرین اخبار

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ خوب، جامع و کامل می‌‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏‌ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.»  مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان، دانش‌پژوهان و... ادامه