جمعه: 15 آذر 1398

شما اینجا هستید

سنت و مدرنیته در بیان اندیشمندان مسلمان معاصر

  کتاب «سنت و مدرنیته در بیان اندیشمندان مسلمان معاصر» نوشته آقای محمدتقی مقدمی به همت انتشارات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی روانه بازار نشر شد. 

   

   

  به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) این کتاب پژوهشی است در قلمرو جامعه شناسی معرفت که ارائه دسته‌بندی و تیپ‌شناسی از تلقی‌های مختلف از سنت و مدرنیته و نسبت میان آن دو و زمینه‌ها و آثار اجتماعی-سیاسی این تلقی‌ها و دریافت‌ها از هدف اصلی نگارنده در نگارش این کتاب است.
  نظام مفهومی سنت و مدرنیته، اصول و مبانی سنت و مدرنیته، جریان‌شناسی سنت و مدرنیته و زمینه‌ها و پیامدهای اجتماعی پیدایش سنت و مدرنیته بخش‌هایی از این اثر است که در پنج فصل سامان یافته است.
   کتاب «سنت و مدرنیته در بیان اندیشمندان مسلمان معاصر» اثر محمدتقی مقدمی در قطع وزیری با 351 صفحه منتشر شده است. 
  لینک ثابت خبر: qabas.iki.ac.ir/node/4200

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ خوب، جامع و کامل می‌‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏‌ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.»  مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) در افق 1397 با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان،... ادامه