يكشنبه: 12 تير 1401

شما اینجا هستید

دیدار اعضای شورای «تجمع» جبل عامل لبنان با آیت‌الله کعبی در بازدید از مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

  جمعی از روحانیون شورای «تجمع» جبل عامل لبنان در بازدید از مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با آیت‌الله  عباس کعبی استاد درس خارج حوزه و عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) دیدار و گفت‌وگو کردند. 

  در این دیدار شورای «تجمع» جبل عامل لبنان به جایگاه حوزه و جایگاه علمای جبل عامل لبنان و نقش حزب الله اشاره کردند و امام و رهبری را ستودند.

  آیت‌الله  کعبی عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) هم پس از شنیدن بیانات ارزشمند اعضای شورای «تجمع» جبل عامل لبنان مطالب خود را در چند محور «حفظ و تقویت نظام اسلامی، بصیرت افزایی، دشمن شناسی و پرهیز از اختلافات»  برای اعضای شورای «تجمع» جبل عامل لبنان بیان کردند.

  آیت‌الله  کعبی در محور اول با تاکید بر حفظ و تقویت نظام اسلامی گفت: تاسیس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به زعامت حضرت امام به عنوان یک مرجع تقلید و دستاورد بزرگ تاریخی حوزه‌های علمیه از زمان شیخ طوسی تاکنون است که حفظ و تداوم آن وظیفه همه حوزه‌های علمیه و علمای دین است که نه تنها در قم بلکه در نجف و لبنان هم این وظیفه هست و باید تقویت شود.

  وی تصریح کرد: دولت اسلامی به همه دنیای اسلام تعلق دارد و امام خمینی(ره) احیاگر اسلام ناب محمدی بر پایه مکتب اهل بیت در زمان ماست و امام خامنه‌ای هم راه و روشش همان راه و روش امام خمینی است.

  عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محور دوم سخنان خود با اشاره به بصیرت افزایی گفت: علمای دین و روحانیت علاوه بر اشتغال رسمی در حوزه‌ها باید به نقش بصیرت افزایی و روشنگری نسبت به وظایف امروز مسلمانان آگاه باشند و نقشه‌های دشمنان را افشا کنند.

  عضو مجلس خبرگان رهبری در سومین محور مطالبشان خاطر نشان کرد: در بعد دشمن شناسی، آمریکا و صهیونیست دشمن اصلی همه مسلمانان هستند و با مکر و فریب، اسلام هراسی، شیعه هراسی و ایران هراسی را در دستور کار خود قرار داده و عده‌ای را فریب داده‌اند. وی در ادامه افزود: ما باید با روشنگری و کار تشکیلاتی و نهادمند توطئه‌های دشمنان را برملا کنیم.

  آیت‌الله  کعبی برای خنثی کردن توطئه ها راه حلی ارائه داد و گفت: راه حل، اجتماع علما و وحدت بین شیعه و سنی و پرهیز از دامن زدن به اختلافات بی جهت و بی ثمر است.

  عضو جامعه مدرسین تاکید کرد : نقش حزب الله در توجه به مسائل اصلی و مبارزه با صهیونیست باعث رشد بیداری اسلام در منطقه شده و راز و رمز موفقیت حزب الله پیروی از خط امام و توجه به هدایت‌های ولی امر مسلمین جهان در عصر غیبت یعنی امام خامنه‌ای است.

  گفتنی است در این نشست و بازدید از مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ، شیخ علی یاسین رئیس علمای شهر صور و نایب رئیس تجمع علمای لبنان، شیخ علی خازم مشاور رئیس تجمع علمای لبنان و عضو تجمع علمای مسلمین لبنان، شیخ حسن دعموش، شیخ عبدالرسول حجازی، ابوالسید فضل‌الله از موسسین هیئت علمای جبل عامل و تعداد دیگری از علمای لبنان حضور داشتند که با آیت‌الله  کعبی عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) دیدار و گفت‌وگو کردند. 

  لینک ثابت خبر: qabas.iki.ac.ir/node/4574

  آخرین اخبار

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ خوب، جامع و کامل می‌‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏‌ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.»  مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان، دانش‌پژوهان و... ادامه