پنجشنبه: 20 مرداد 1401

شما اینجا هستید

در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن؛ کتاب«ماهیت و الزامات فقه پیشرفت» رونمایی شد

  مراسم رونمایی از کتاب « ماهیت و الزامات فقه پیشرفت » با حضور آیت الله کعبی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن برگزار شد.

   

  به گزارش روابط عمومی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن، مراسم رونمایی از کتاب« ماهیت و الزامات فقه پبشرفت» در بخش حوزوی این نمایشگاه برگزار شد.

  در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین کعبی، نماینده مجلس خبرگان رهبری و عضو جامعه مدرسین حوزه، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی مدیر جامعه الزهرا(س) و حجت‌الاسلام  والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم عضو مجلس خبرگان رهبری حضور داشتند.

  نویسنده این کتاب در فصل اول به مفاهیم و کلیات می‌پردازد و فصل دوم تحلیل معناشناختی مفاهیم بنیادین تحقیق است که تحلیل معناشناختی مفهوم پیشرفت و مبانی و لوازم پیشرفت اسلامی و تحلیل معناشناختی مفهوم نظام اجتماعی واکاوی می‌شود و مؤلفه‌های نظام اجتماعی برشمرده می‌شود.

  فصل سوم ماهیت فقه پیشرفت نام دارد که در این فصل موضوع فقه پیشرفت بررسی می‌شود و ضرورت شناخت اهداف فقه پیشرفت مورد نظر قرار می‌گیرد و به روش کشف اهداف فقه پیشرفت و روش کشف سیاست‌های پیشرفت می‌پردازد.

  فصل چهار کتاب به روش های فقه پیشرفت می پردازد و  فصل پنجم علم و فقه پیشرفت نام دارد که در این فصل به علم و نظام اجتماعی می‌پردازد و در نهایت نتیجه‌گیری و پیشنهاداتی دارد که در زمینه بررسی ابعاد نظام اجتماعی و فرآیند تحقق نظام اسلام اشاره می‌کند.

  گفتنی است که این کتاب محصول همکاری مشترک مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) و پژوهشگاه فقه نظام است.

  لینک ثابت خبر: qabas.iki.ac.ir/node/5909

  آخرین اخبار

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ خوب، جامع و کامل می‌‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏‌ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.»  مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان، دانش‌پژوهان و... ادامه