چهارشنبه: 30 مهر 1399

شما اینجا هستید

دانشگاه فرهنگ و معارف اسلامی، نشر و گسترش علوم دینی برای دانشجویان را دنبال می کند

  به گزارش روابط عمومی مؤسسه جناب آقای عیسوی، مدیریت طرح و برنامه دانشگاه فرهنگ و معارف اسلامی در گفت وگو با مرکز خبر به ارائه گزارشی از فعالیت های این مرکز پرداخت.

  دانشگاه فرهنگ و معارف اسلامی از سال 1386 به منظور نشر و گسترش معارف اسلامی و استفاده از ظرفیت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در دو حوزه آموزش های رسمی و آزاد، به صورت مجازی و نیمه حضوری فعالیت خود را آغاز کرد.

  مدیریت مدیریت طرح و برنامه دانشگاه فرهنگ و معارف اسلامی یادآور شد: در حال حاضر دوره کارشناسی دانشگاه در چهار رشته؛ معارف اسلامی، فلسفه، کلام و تاریخ برگزار می شود و برای سال جدید در تلاش هستیم تا رشته های علوم قرآنی و اخلاق نیز به رشته های دانشگاه افزوده گردد.

  وی با اشاره به آمار دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه اظهار داشت: در دوره کارشناسی دانشگاه فرهنگ و معارف اسلامی حدود 1000 دانشجو در حال تحصیل می باشند و همچنین بالغ 850 دانشجو دروس خود را به اتمام رسانده و فارغ التحصیل شده اند.

  آقای عیسوی با بیان اینکه رشته های رسمی دانشگاه در دوره های آزاد نیز برگزار می شود، افزود: دوره های آزاد دانشگاه برای همه متقاضیان بدون محدویت سنی و تحصیلی بصورت رایگان برگزار و رشته های منطق، مبانی قرآن، مطالعات فقه اسلامی، حدیث شناسی، آشنایی با انقلاب اسلامی و ... علاوه بر سایر رشته ها نیز در این دوره ها برای متقاضیان ارائه می شود.

  وی ادامه داد: در حال حاضر بالغ بر 200 دانشجو دوره های آزاد دانشگاه را طی می کند و حدود 70 نفر نیز از این دوره ها فارغ التحصیل شده اند.

  مدیریت مدیریت طرح و برنامه دانشگاه فرهنگ و معارف اسلامی با اشاره به برگزاری کلاس ها یادآور شد: کلاس های دانشگاه به صورت آنلاین و 12 ساعت به ازای هر واحد درسی برگزار می شود و در ترم گذشته 60 استاد به ارائه دروس به صورت آنلاین پرداختند.

  وی افزود: برای هر درس پیام گاهی در نظر گرفته شده که دانشجو می تواند از طریق این پیامگاه با اساتید ارتباط داشته و سوالات و مشکلات علمی خود را برطرف کند.

  آقای عیسوی در ادامه اظهار داشت: تقویت ارائه خدمات دانشجویی از قبیل عضویت در صندوق رفاه و وام دانشجویی، تقویت زیرساخت های دانشگاه به منظور برگزاری هر چه بهتر کلاس ها، از برنامه هایی است که در سال جاری دنبال می کنیم.

  وی یادآور شد: بر اساس سیاست کلی دانشگاه، بعد از گذشت ده سال از تاسیس ، بازنگری و ارزیابی از برنامه ها و دوره های آزاد انجام می گیرد.

   مدیریت مدیریت طرح و برنامه دانشگاه فرهنگ و معارف اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از مهتمرین برنامه هایی که در سال جاری دنبال می کنیم برگزاری دورها به زبان عربی و انگلیسی می باشد که به همین جهت در صدد هستیم منابع درسی برای جذب دانشجوی خارجی آماده سازی گردد.

  به منظور آشنایی با دانشگاه فرهنگ و معارف اسلامی و اطلاع از برگزاری دوره ها می توانید به آدرس www.ikvu.ac.it مراجعه و یا با شماره 5-32908193-025 تماس حاصل فرمایید.

  لینک ثابت خبر: qabas.iki.ac.ir/node/5298

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ خوب، جامع و کامل می‌‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏‌ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.»  مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان، دانش‌پژوهان و... ادامه