يكشنبه: 12 تير 1401

شما اینجا هستید

تفاهم نامه همکاری علمی میان مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) و دانشگاه کوفه

  روز چهارشنبه 5/6/93 ساعت 18 دکتر ولید عبدالحمید خلف فرج الله الاسدی رئیس دانشکده فقه دانشگاه کوفه و رئیس کرسی گفتگوهای ادیان یونسکو در جهان اسلام با آیت‌الله رجبی قائم مقام مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) دیدار داشت.

  به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی روابط عمومی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در این دیدار که دکتر خواص رئیس تحصیلات تکمیلی و حجت‌الاسلام آقای تنها سرپرست دانشگاه مجازی فرهنگ و معارف اسلامی و حجت‌الاسلام سعیدی از جامعه المصطفی العالمیه حضور داشتند، ابتدا حجت‌الاسلام آقای سعیدی در مورد وضعیت آموزش عالی در عراق و دانشگاه کوفه و دانشکده فقه توضیحاتی دادند،  سپس آقای دکتر ولید عبدالحمید رئیس دانشکده فقه و نماینده رئیس دانشگاه کوفه درباره وضعیت دانشگاه در گذشته و حال و مخاطرات آینده مطالبی را بیان کردند.

  رئیس دانشکده فقه اظهار داشت: دانشکده فقه دانشگاه کوفه، قلمرو فعالیت‌ آن فقه به معنای خاص نیست و فقه به معنای عام یعنی معارف اسلامی مدنظر است. این دانشکده به همت مرحوم مظفر تاسیس شده است و برخی شخصیت های بزرگ شیعی عراق فارغ التحصیل همین دانشکده هستند.

  وی در ادامه یادآور شد: که به عنوان نماینده رئیس دانشگاه، آقای دکتر عقیل کوفی مسئولیت یافته است تا با دیدار از مراکز علمی ایران و رایزنی با مسئولان آن، ضمن اطلاع یابی از برنامه های علمی مراکز آموزشی عالی ایران زمینه همکاری علمی متقابل را فراهم سازد.

  آیت‌الله رجبی، قائم مقام مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) نیز ضمن خیرمقدم به ایشان و بیان فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی مؤسسه، آمادگی موسسه را برای همکاری علمی با دانشگاه کوفه و دانشکده فقه اعلام داشت.

  در ادامه، تفاهم همکاری علمی میان موسسه و دانشگاه کوفه به امضای دکتر ولید عبدالحمید به عنوان نماینده دانشگاه کوفه و آیت‌الله رجبی به عنوان نماینده مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) به امضا رسید. 

  لینک ثابت خبر: qabas.iki.ac.ir/node/4639

  آخرین اخبار

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ خوب، جامع و کامل می‌‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏‌ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.»  مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان، دانش‌پژوهان و... ادامه