پنجشنبه: 29 ارديبهشت 1401

شما اینجا هستید

بيست و هشتمين فصلنامه علمی ـ پژوهشي «معرفت فلسفي» منتشر شد

                                                                      بيست‌وهشتمين فصل‌نامه معرفت فلسفي زير نظر گروه فلسفه و کلام موسسه امام خميني(ره) منتشر شد.

  به گزارش روابط عمومي مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) قم، اين نشريه که داراي درجه علمي ـ پژوهشي از سوي وزارت علوم است با ورود به مسايل مقايسه، نقد و بررسي مباني و نظريات فيلسوفان، بررسي تطبيقي انديشه‌هاي فلاسفه مسلمان با يکديگر، بررسي موشکافانه و مقايسه آراي فيلسوفان غيرمسلمان با نظريات ارايه شده در فلسفه اسلامي به دنبال نظريه‌پردازي عالمانه، توليد علم در زمينه‌هاي بکر و کشف رازهاي سر به مهر در زمينه‌هاي فلسفي است.
  در اين شماره مباحثي همچون ماهيت حکايت از ديدگاه مشهور و استاد فياضي، قضيه خارجيه در منطق حذف اين هماني، کلي طبي، رد پاي کي پاسخ مدرن به پارادوکس دروغگو در سنت فلسفه اسلامي، تجربه و تمايز ميان معرفت پيشين و پسين ، مُثُل در نگاه شيخ اشراق و بررسي و نقد هستي و وجود از منظر هگل، مطرح شده است.
  دکتر احمد احمد، دکتر اعواني، دکتر اکبريان، دکتر جوادي، حجت‌الاسلام زاده‌ يزدي، دکتر سعيدي مهر، دکتر غفاري، دکتر فنايي، حجت‌الاسلام فياضي و دکتر لگنهاوزن از اعضاي هيئت تحريريه فصل‌نامه معرفت فلسفي هستند.
  اين فصل‌نامه به مدير مسئولي حجت‌الاسلام والمسلمين علي مصباح و سردبيري رضا اکبريان هر سه ماه يک‌بار منتشر مي‌شود.


   

  لینک ثابت خبر: qabas.iki.ac.ir/node/3581

  آخرین اخبار

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ خوب، جامع و کامل می‌‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏‌ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.»  مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان، دانش‌پژوهان و... ادامه