سه شنبه: 2 بهمن 1397

شما اینجا هستید

برگزاری همایش بزرگ دفتر پژوهش‏ها با عنایت امام زمان(عج) و به عنایت حضرت معصومه(س) بود

  بیست و یکمین همایش کشوری دفتر پژوهش‌های فرهنگی با حضور بیش از 3000 نفر از فرهیختگان مردمی و فرهنگی سراسر کشور در شبستان کربلای مسجد مقدس جمکران در شهر مقدس قم برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌اصغر شکروی مدیر دفتر پژوهش‌های فرهنگی وابسته به مؤسسه امام خمینی(ره) در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار تبیین اظهار داشت:‌ همایش «بررسی شیوه‌های نفوذ دشمن در انقلاب اسلامی و راهکارهای مقابله با آن» با سخنرانی بسیار ارزشمند حضرت آیت‌الله مصباح‌یزدی با حضور بیش از سه هزار نفر روز پنج‌شنبه اول بهمن‌ماه همزمان با سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه(س) در شبستان کربلای مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

  حجت‌الاسلام و المسلمین شکروی گفت: دفتر پژوهش‌های فرهنگی از سال 1379 تأسیس شده است و یکی از مراکز وابسته به مؤسسه می‌باشد که با دو هدف عمده فعالیت‌هایش را پیگیری می‌کند، یک بخش شناسایی، همدلی، هماهنگی و انسجام نیروها و بخش دیگر پشتیبانی فکری و فرهنگی نیروها را برعهده دارد و ماهنامة «دیدارآشنا» و «فرهنگ پویا» و کانون طلوع و بخش ارتباط برادران و بخش ارتباط خواهران، این وظایف را برعهده دارد.

  شکروی تصریح کرد: دفتر پژوهش‌های فرهنگی تاکنون بیست همایش استانی و منطقه‌ای و بیست همایش کشوری با هدف گفتمان‌سازی فرمایشات و مطالبات مقام معظم رهبری در راستای حفظ نظام و انقلاب اسلامی  و تقویت انجام فعالیت‌های فرهنگی در کشور برگزار نموده است.

  وی ادامه داد:  بیست و یکمین همایش کشوری دفتر پژوهش‏های فرهنگی روز پنج‌شنبه اول بهمن با موضوع «بررسی شیوه‌های نفوذ دشمن در انقلاب اسلامی و راهکارهای مقابله با آن» برگزار شد که با استقبال چشمگیری از سوی نیروهای مردمی، انقلابی و نخبگان فرهنگی در سراسر کشور روبرو شد و این همایش بزرگ با حضور بیش از سه هزار نفر و با سخنرانی حضرت آیت‏الله مصباح یزدی و جمعی از اساتید و اندیشمندان در شبستان کربلای مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

  وی افزود: با توجه به این که این همایش بزرگ و با این جمعیت کثیر در استان قم در سالروز وفات حضرت معصومه(س) در یکی از شبستان‌های مسجد مقدس جمکران برگزار شد؛ در همین جا لازم است از تولیت محترم و دیگر مسئولان مسجد مقدس جمکران که کمال همکاری را با ما داشته‏اند، تشکر ویژه داشته باشیم و از آنها قدردانی نماییم.

  مدیر دفتر پژوهش‌های فرهنگی با اشاره به این که، این کار بزرگ با عنایت امام زمان(عج) و به عنایت حضرت معصومه(س) به خوبی برگزار شد گفت: البته شرکت‌کنندگان علاوه بر شرکت در این همایش به شوق زیارت حرم باصفای حضرت معصومه (س) و زیارت مسجد مقدس جمکران در این همایش بزرگ حضور یافتند.

  شکروی گفت: ما به طور متوسط در هر استان قریب به صد نفر و یا بیشتر سهمیه برای شرکت افراد فعال و نخبة فرهنگی در نظر گرفته بودیم تا در همایش شرکت کنند و به همین منظور برای افراد شرکت‌کننده در همایش، شب قبل و بعد از همایش هم محل اقامت و اسکان در نظر گرفتیم و پذیرایی هم انجام شد.

  مدیر دفتر پژوهش‏های فرهنگی  با تبیین این نکته که در برگزاری همایش‌های دفتر پژوهش‌های فرهنگی، یک موضوع محوری و مهم را در نظر می‌گیریم و به ابعاد مختلف آن می‌پردازیم، تصریح کرد: در بحث روش‌های نفوذ دشمن در انقلاب اسلامی و راهکارهای مقابله با آن هم به ابعاد مختلف مسئله پرداخته شد  و یک موضوع اصلی و محوری مطرح شد که اساتید محترم و سخنرانان به ابعاد گوناگون « بررسی شیوه‏های نفوذ دشمن در انقلاب اسلامی و راهکارهای مقابله با آن» پرداختند و در مجموع مورد توجه و استقبال دعوت شدگان و حاضرین در همایش قرار گرفت.

  مدیر دفتر پژوهش‌های فرهنگی گفت: حضرت علامه آیت‌الله مصباح‌یزدی در سخنرانی ارزشمندشان به ابعاد فرهنگی و نفوذ فرهنگی دشمنان پرداختند و آقای شریعتمداری، نماینده رهبری در مؤسسه پیرامون نفوذ فرهنگی، زمینه‌ساز نفوذ سیاسی سخنرانی خود را ادامه دادند و حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سلیمانی هم به عنوان عضو هیئت علمی مؤسسه امام خمینی از دیدگاه تاریخی به واسطه‌های نفوذ در صدر اسلام پرداخت و جناب آقای دکتر فؤاد ایزدی به عنوان کارشناس در حوزة روابط بین‌الملل، روابط ایران و آمریکا و چالش‌های نفوذ و راههای مقابله با آن، مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار داد و حضرت آیت‌الله کعبی با موضوع نفوذ دشمن در دستگاه‌های تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر نظام به ویژه مجلس خبرگان سخنرانی خود را ایراد نمودند که بحث بسیار ارزشمند و خوبی بود و با استقبال دوستان روبرو شد و مورد استفاده علاقه‌مندان قرار گرفت.

  گفتنی است؛ فایل صوتی همایش «بررسی شیوه‌های نفوذ دشمن در انقلاب اسلامی و راهکارهای مقابله با آن» در سایت    www.dpfqom.ir بارگذاری شده است که علاقه‏مندان می‏توانند با مراجعه به این سایت و دانلود از مطالب مطرح شده استفاده نمایند.

   

   

  لینک ثابت خبر: qabas.iki.ac.ir/node/5186

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ ی خوب، جامع و کامل می‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏ ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.» مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)   مؤسسه... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) در افق 1397 با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان،... ادامه