چهارشنبه: 30 مهر 1399

شما اینجا هستید

انتشار 20 نشریه (علمی - تخصصی) در یک مرکز علمی بی نظیر است

  حجت الاسلام محمد فولادی، مدیر کل اداره نشریات تخصصی در گزارشی فعالیت‏های این اداره در سال 94 را ارائه کرد.

  اولین نشریه مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در سال 68 با عنوان نشریه "معرفت" و به مدیر مسئولی استاد علامه آیت‏الله مصباح، منتشر شد و در حال حاضر پس از ربع قرن گذشته درخشان، این مؤسسه 23 نشریه منتشر می‏کند و از این میان 19 نشریه تخصصی به زبان فارسی، یک نشریه به زبان انگلیسی و سه نشریه عمومی می‏باشد.

  حجت الاسلام دکتر فولادی با اشاره به تعداد بالای نشریات در مؤسسه، یادآور شد: بر اساس سیاست‏های کلان مؤسسه که به عنوان یکی از مراکز متولی اسلامی سازی علوم انسانی فعالیت می‏کند، محققین و پژوهشگران این مؤسسه در گروه‏های مختلف و رشته‏های متفاوت علوم انسانی در حال تحقیق می‏باشد و طبیعی است فارغ التحصیلان و استادان رشته‏های مختلف برای نشر و گسترش علوم انسانی اسلامی می بایست یافته های علمی خود را در حوزه های متنوع علوم انسانی منعکس کنند.

  وی افزود: در همین راستا هر یک از گروه های علمی، یک نشریه برای انتشار یافته ها و پژوهش های علمی خود در اختیار دارند و بصورت مداوم نتیجه تحقیقات و پژوهش‏های آنان در اختیار مجامع علمی قرار می‏گیرد.

  مدیریت اداره کل نشریات تصریح کرد: اتقان علمی مقالات و درجه بالای محتوای آن سبب شده که 10 نشریه از نشریات مؤسسه دارای رتبه علمی پژوهشی و 4 نشریه نیز دارای رتبه علمی ترویجی باشند و سایر نشریات علمی تخصصی با رویکرد پژوهشی منتشر شوند و در صدد اخذ رتبه علمی می باشند.

  وی ادامه داد: تلاش داریم که در سال جاری برای دو نشریه رتبه علمی پژوهشی دریافت .

  حجت الاسلام دکتر فولادی با اشاره به تعداد مجلات و مقالات منتشرشده در سال 94 اظهار داشت: در سال گذشته 50 عنوان نشریه و بالغ بر 360 مقاله در نشریات علمی مؤسسه به چاپ رسیده است که حدود 7550 صفحه به خود اختصاص داده است.

  وی افزود: در سال گذشته بالغ بر 2300 مقاله برای اداره کل نشریات از طریق سامانه نشریات ارسال شده و از این میان، 1750 مقاله مورد ارزیابی قرار گرفته است و با توجه با اینکه هر مقاله به طور متوسط، توسط 4 ارزیاب مورد ارزیابی علمی قرار می‏گیرند تا منتشر شوند، این امر حکایت از حجم بالای فعالیت این اداره کل در سال گذشته را نشان می‏دهد.

  لینک ثابت خبر: qabas.iki.ac.ir/node/5297

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ خوب، جامع و کامل می‌‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏‌ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.»  مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان، دانش‌پژوهان و... ادامه