سه شنبه: 23 مهر 1398

شما اینجا هستید

اثر جدید حضرت آیت‌الله مصباح یزدی با عنوان «بدرودِ بهار» منتشر شد

  كتاب «بدرودِ بهار»، روز 16 ارديبهشت سال جاري در سي‌ويكمين نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی می‌شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آثار حضرت آیت‌الله مصباح یزدی، این کتاب تقرير سخنراني‌هاي علامه مصباح‌يزدي در شرح دعاي چهل و پنجم صحيفه سجاديه است، كه طي بيست و پنج جلسه در ماه مبارک رمضان 1436 ايراد شده است. اين اثر توسط حجت‌الاسلام والمسلمین آقای عباس گرایی در 476 صفحه تدوین و نگارش یافته، و به همت انتشارات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در قطع وزيري به زيور طبع آراسته گرديده است.

  علامه مصباح يزدي بخش اول اين دعاي شريف كه ثناي خداوند متعال اختصاص يافته، را در يازده فصل تفسير کرده است. قضا و قدر در نظام احسن، شکرگزاري بنده و شکرگزاري خداوند، رنج‌هاي ظاهري، رحمت‌هاي باطني، راه يافتن به بارگاه رحمت الهي از دروازه‌ توبه، پرسودترين معامله، و دعوت‌هاي الهي اسباب سعادت از جمله سرفصل‌های اين بخش از کتاب است.

  در بخش دوم، امام سجاد عليه‌السلام به مناسبتِ وداع با ماه مبارک رمضان، ابتدا به توصيف اين ماه پرداخته، و خود ماه مبارک رمضان را مخاطب قرار مي‌دهند و با لحني که گويا با دوست محبوبي سخن مي‌گويند در قالب بيست سلام با اين ماه وداع مي‌کنند.

  آيت‌الله مصباح يزدي بخش وداع با ماه مبارک رمضان را در شش فصل تفسير كرده، که عناوين برخی از آنها عبارت است از: جايگاه و چرايي وداع با ماه مبارک رمضان، انعکاس دلبستگي‌ها در آينة ماه مبارک رمضان، لطايفي دربارة شب قدر، علم امام معصوم عليه‌السلام.

  امام سجاد عليه‌السلام پس از وداع با ماه مبارک رمضان، بار ديگر روي نياز به‌سوي خداي متعال کرده، حاجاتي را بيان مي‌فرمايند که پايان‌بخش اين دعاي شريف است. حضرت استاد اين بخش را نيز در هفت فصل شرح داده‌اند. ولايت خدا بر اهل ماه مبارک رمضان، آداب بندگي، نعمت‌هايي که مي‌توانند نقمت شوند، توبة نصوح، لطايفي دربارة صلوات، و فلسفة ذکر شريف صلوات از جمله فصل‌های این بخش از كتاب است.

  علاقمندان مي‌توانند اين كتاب را براي اولين‌بار از غرفه انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) در سي‌‌ويكمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران تهيه كنند.

  لینک ثابت خبر: qabas.iki.ac.ir/node/5874

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ خوب، جامع و کامل می‌‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏‌ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.»  مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) در افق 1397 با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان،... ادامه