دوشنبه: 29 اسفند 1401

شما اینجا هستید

نسخه آزمایشی کتاب همراه «اخلاق در قرآن» منتشر شد

  به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني آثار آيت‌الله مصباح يزدي به منظور فراهم کردن زمينه دسترسي بيشتر علاقمندان به آثار حضرت استاد و در پي درخواست‌هاي مکرر، پس از انجام برنامه‌ريزي‌هاي لازم جهت آماده‌سازي و توليد کتاب‌هاي معظم‌له در قالب کتاب همراه، به همت کارشناسان معاونت فناوري اطلاعات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) نسخه آزمايشي کتاب همراه «اخلاق در قرآن» آماده و در اختيار علاقمندان قرار گرفت.

  گفتني است اين نسخه از کتاب همراه با زبان جاوا که فراگيرترين زبان رايج در گوشي‌هاي تلفن همراه است،‌ آماده شده و در اغلب گوشي‌ها قابل استفاده است. در اين برنامه امکاناتي از قبيل مطالعه متن کتاب، جستجو، نشانه‌گذاري، يادداشت‌نويسي و... در نظر گرفته شده است.
  اين كتاب همراه مشتمل بر متن کامل بخش هفتم از سلسله دروس حضرت آيت‌الله مصباح يزدي در تفسير موضوعى قرآن كريم است، كه پيش از اين در 3 جلد و با عنوان «اخلاق در قرآن» توسط انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) منتشر شده است.
  استاد در قالب طرح نويني که براي دسته‌بندي موضوعي مباحث اخلاقى قرآن دارند، پس از طرح مباحث مقدماتى و فلسفى در باب اخلاق، اخلاق انسانىِ مورد نظرِ قرآن را در سه بخش اخلاق الهى، اخلاق فردى و اخلاق اجتماعى به بحث مى گذارند. به اين ترتيب، مجموع مباحث اخلاق در قرآن، در چهار بخش تدوين يافته است: بخش اول به مفاهيم و كليات اخلاق ـ‌كه همان مباحث مقدماتى است‌ـ مى پردازد؛ بخش دوم اخلاق الهى را برمى رسد؛ بخش سوم درباره اخلاق فردى است كه در جلد دوم کتاب گرد آمده؛ و بخش چهارم اخلاق اجتماعى را پژوهيده، كه جلد سوم کتاب را به خود اختصاص داده است.

   

  لینک ثابت خبر: qabas.iki.ac.ir/node/3916

  آخرین اخبار

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ خوب، جامع و کامل می‌‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏‌ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.»  مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان، دانش‌پژوهان و... ادامه