دوشنبه: 26 مهر 1400

شما اینجا هستید

كتاب «بررسي انطباق شئون امامت در كلام اماميه در قرآن و حديث» منتشر شد

   توسط انتشارات مؤسسه امام خميني(ره)؛

  كتاب «بررسي انطباق شئون امامت در كلام اماميه در قرآن و حديث»

  كتاب «بررسي انطباق شئون امامت در كلام اماميه از شيخ مفيد تا فاضل مقداد در قرآن و حديث» اثر حجت الاسلام دكتر محمدحسين فارياب به همت انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) منتشر شد.

  به گزارش روابط عمومي مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) اثبات و تبيين شئون امامت در قرآن و سنت، شئون امامت در آثار متكلمان اماميه از شيخ مفيد تا فاضل مقداد و تبيين انطباق يا عدم انطباق آن دو بر يكديگر و تبيين چرايي و چگونگي تفاوت هاي اجتماعي ميان برآيند حاصل از قرآن و سنت با ديدگاه متكلمان، از اهداف اصلي نگارنده در نگارش اين كتاب است.

  شئون امامت در قرآن و حديث (شئون تكويني، تشريحي و علمي امام)، شئون امامت از ديدگاه متكلمان، مقايسه و تحليل نسبت ديدگاه متكلمان با قرآن و سنت بخش هايي از اين اثر است.

  كتاب «بررسي انطباق شئون امامت در كلام اماميه بر قرآن و سنت» با 640 صفحه در قطع وزيري منتشر شده است.  

   

  لینک ثابت خبر: qabas.iki.ac.ir/node/5837

  آخرین اخبار

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ خوب، جامع و کامل می‌‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏‌ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.»  مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان، دانش‌پژوهان و... ادامه