دوشنبه: 29 شهريور 1400

شما اینجا هستید

حضور بیش از 1850 نفر از کارکنان، روحانیون و دانشجویان ناجا در طرح ولایت 1399

  به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره) دوره طرح ولایت روحانیون عقیدتی و سیاسی ناجا در قم آغاز شد.

  افتتاحیه این دوره در روز 7 مرداد 1399 با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر مهدی ابوطالبی رئیس مرکز آموزش اندیشه های بنیادین موسسه امام خمینی (ره) برگزار شد.

  حجت الاسلام دکتر مهدی ابوطالبی در این جلسه به توضیح سیر منظومه وار کتب طرح ولایت پرداختند و ضرورت تقویت مبانی معرفتی در سخنان امام خامنه ای را توضیح دادند.

  عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) تصریح کرد: اصل این دوره در قالب 6 کتاب به هم پیوسته و در یک نظام فکری واحد گِردآوری شده است که موضوعات «معرفت شناسی»، «خداشناسی»، «انسان شناسی»، «فلسفه اخلاق»، «فلسفه حقوق» و «فلسفه سیاست» را در بر می گیرد.
   
  وی اضافه کرد: شرکت کنندگان در این طرح و با تدریس استادان، این 6 کتاب را در قالب 12 واحد آموزشی و به شکل نشست های چالشی و توجه ویژه به شبهات روز سپری و با موفقیت در آزمون هر کتاب، گواهینامه پایان دوره را دریافت می کنند.
   
  نویسنده کتاب «درسنامه ولایت فقیه» خاطرنشان کرد: به هم پیوستگی مطالب این 6 کتاب و همچنین تمرکز مباحث بر استدلال های عقلی – که البته در بخش هایی هم آیات و روایات به عنوان مؤیّد بحث آورده می شود – از ویژگی های اساسی این کتاب هاست، کتاب هایی که البته مرتبا بازنگری می شوند تا از مباحث روز و پاسخ به  آخرین و جدیدترین شبهات هم غفلت نشود.
   
  قابل ذکر است از ابتداء تابستان 1399 تا کنون بیش از 1850 نفر از روحانیون،دانشجویان و کارکنان ناجا در دوره های طرح ولایت شرکت کردند.

   

  لینک ثابت خبر: qabas.iki.ac.ir/node/6143

  آخرین اخبار

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ خوب، جامع و کامل می‌‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏‌ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.»  مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان، دانش‌پژوهان و... ادامه