دوشنبه: 29 اسفند 1401

شما اینجا هستید

برگزاری امتحانات فقه و اصول در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

  به گزارش واحد خبر و اطلاع‌رساني مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره)؛ مدير کل آموزش مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) در پاسخ به اين سؤال که چه تعدادي از طلاب محترم حوزه علميه قم براي امتحانات فقه و اصول در مؤسسه حضور دارند، اظهار داشت: چهار مرکز براي برگزاري امتحانات فقه و اصول حوزه علميه قم در نظر گرفته شده است و قريب به چهل هزار نفر درس در امتحانات پايان سال تحصيلي شرکت خواهند داشت. حجت‌الاسلام والمسلمين سيدجواد حسيني‌کيا گفت: الحمدلله مؤسسه يک نهاد حوزوي است و دروس فقه و اصول جزء برنامه‌هاي مؤسسه مي‌باشد بنابراين راه اندازي دروس فقه و اصول در همين راستا مي‌باشد.


  مدير کل آموزش اظهار داشت: در راستاي رسالت حوزوي مؤسسه، از امکانات آموزشي مؤسسه براي دروس فقه و اصول استفاده مي شود و اقدام به راه‌اندازي و تشکيل کلاس دروس فقه و اصول در مؤسسه هم به همين خاطر است البته علاوه بر دانش‌پژوهان مؤسسه، طلاب عزيز ديگري هم در کلاس‌هاي فقه و اصول مؤسسه شرکت مي‌نمايند.
  وي افزود: سال اول حدود چهل کلاس درس برگزار شد و در سال دوم قريب به صد کلاس درس در دو ساختمان شماره 1 مؤسسه و شماره 2 پرديسان برگزار گرديد و مؤيد اين حرکت در مؤسسه تأييد مقام معظم رهبري در سفر سال 1389 به قم بود که ضمن اظهار خرسندي از راه‌اندازي دروس فقه و اصول، مؤسسه را الگويي براي حوزه معرفي کردند.
  در سال گذشته هم با حضور حضرات آيات؛ مؤمن، اراکي، کعبي، مدرسي، و واعظي دروس خارج فقه و اصول در مؤسسه برگزار گرديد.
  مدير کل آموزش مؤسسه خاطرنشان کرد که ما نهادي حوزوي هستيم و از افتخارات ماست که به حوزه علميه و سربازان حضرت ولي‌عصر(عج) خدمت کنيم.
  حجت‌الاسلام حسيني کيا گفت‌: يکي از برکات راه‌اندازي دروس فقه و اصول در مؤسسه آشنايي بيشتر طلاب با مؤسسه بوده است که آمار ثبت‌نام شدگان در پذيرش مؤسسه افزايش پيدا کرده و آمار قبول شدگان با سطح علمي بالاتر امکان پذير شده است.
  وي اظهار داشت: اساتيد ما همان اساتيد حوزه هستند و جزء طراحان و ممتحنين حوزه مي‌باشند که علاوه بر مهارت‌هاي لازم در تدريس، از شيوه‌هاي جديد و تکنولوژي‌ آموزشي هم استفاده مي‌کنند که در بررسي فرم ارزيابي‌هاي اساتيد استفاده از اين شيوه‌ها کاملا مشهود است.
  وي ادامه داد: طلاب و فضلاي حوزه علميه قم علاوه بر دروس فقه و اصول با قبولي در آزمون سراسري مؤسسه در حوزه‌‌هاي علوم انساني و اسلامي به کسب علم و دانش روز مي پردازند و پاسخگوي نيازهاي جامعه خواهند بود.
  حجت الاسلام حسيني کيا يادآور شد:‌ برگزاري دروس فقه و اصول در مؤسسه يکي از برکات والطاف الهي بوده است که چهرة مؤسسه را بيش از پيش روشن‌تر و جايگاه آن را رفيع‌تر نموده است.
  مدير کل آموزش مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) اظهار داشت: هم‌اکنون بيش از 16 رشته درسي داريم و گرايش‌هاي درسي مختلف ديگري هم وجود دارد و در حال حاضر بيش از 750 نفر در دوره کارشناسي مشغول به تحصيل هستند و در دوره کارشناسي ارشد و دکتري نيز حدود 150 نفر مشغول به تحصيل هستند و فارغ‌التحصيلان زيادي از مؤسسه هم در مراکز مختلف علمي، فرهنگي، اجتماعي و سياسي در خدمت اسلام، انقلاب، مردم و نظام مقدس جمهوري اسلامي انجام وظيفه مي‌نمايند.
  وي خاطرنشان کرد: چهره‌هاي شاخص در فقه و اصول مؤسسه تدريس مي‌نمايند مانند حضرات آيت‌الله استادي و اساتيد ديگر و در سال آينده هم از محضر اساتيدي مانند استاد حيدري فسايي استفاده خواهيم کرد.
  مدير کل آموزش مؤسسه در پايان مصاحبه اظهار داشت: مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) شعب آموزشي ديگري هم در برخي از استان هاي کشور دارد مانند اصفهان، تهران، کرمان، کرمانشاه، اردبيل و يزد که قرار است در برخي استان‌هاي ديگر هم در صورت وجود ظرفيت لازم مؤسسه اقدام به تأسيس شعب ديگري نمايد.

   

  لینک ثابت خبر: qabas.iki.ac.ir/node/3900

  آخرین اخبار

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ خوب، جامع و کامل می‌‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏‌ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.»  مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان، دانش‌پژوهان و... ادامه