جمعه: 4 تير 1400

شما اینجا هستید

ایستادگی در برابر فساد و تحقق عدالت از خصوصیات شیعه منتظر ظهور است

   قائم‌مقام موسسه امام خمینی (ره) بابیان اینکه اجرای احکام الهی و دستورات اسلام از موضوعات مهمی است که شیعه منتظر ظهورباید به آن توجه کند، گفت: انتظار فرج به ما می‌گوید باید جلوی مفاسد و ستمگران را گرفته و عاشق عدالت و رعایت حقوق مردم باشیم.


  به گزارش تبیین، آیت‌الله محمود رجبی با اشاره به فرارسیدن سال روز امامت حضرت مهدی (عج) اظهار داشت: در اسلام و قرآن کریم از ایامی به‌عنوان ایام‌الله یادشده است که باید آن‌ها را گرامی بداریم و این ایامی است که انسان در آن متوجه خداوند می‌شود.

  وی بابیان اینکه باید ایام‌الله را زنده نگه داشت و خود را به خداوند نزدیک‌تر کرد، افزود: آغاز امامت امام زمان (ع) از ایام‌الله است و باید آن را زنده نگه داشت و با اعمالی که سبب خشنودی امام (ع) می‌شود از فیوضات الهی بهره بهتری ببریم.

  قائم‌مقام موسسه امام خمینی (ره) با اشاره به شرایط دوران غیبت امام زمان (عج) تصریح کرد: شیعه واقعی طبق آنچه در روایات الهی آمده است باید مهم‌ترین عبادت را انتظار فرج بداند و به‌گونه‌ای عمل کند که یک منتظر واقعی عمل می‌کند.

  عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: کسی است که در انتظار شخصیت محبوب خود است خود را ازنظر روحی و معنوی آماده قدوم مبارک مام زمان (عج) می‌کند و شرایط خارجی و بیرونی جامعه را متناسب با قدوم مبارک آن حضرت فراهم کند.

  آیت‌الله رجبی با اشاره به حدیثی از اهل‌بیت (ع) گفت: بهترین اعمال امت پیامبر (ص) انتظار فرج است، اگر شیعیان به این موضوع دقیق عمل کنند در زندگی خود تحول ایجاد کرده همچنین در زندگی اجتماعی نیز موفق می‌شوند.

  استاد حوزه علمیه با تأکید بر اینکه امام زمان (عج) برای تحقق عدالت ظهور می‌کند، ادامه داد: کسی که منتظر محبوب و ولی‌نعمت است در همه حرکات خود به‌گونه‌ای عمل می‌کند که درواقع همه شرایط برای حضرت مهدی (عج) فراهم شود.

  وی گفت: شیعه واقعی باید خود را به‌عنوان کسی که عاشق عدالت است آماده کند، کسی که در غیبت با ستمگران و ظالمان هیچ برخوردی نداشته باشد نمی‌تواند در زمان ظهور در رکاب امام زمان (عج) با دشمن بجنگد.

  قائم‌مقام موسسه امام خمینی (ره) بابیان اینکه اجرای احکام الهی و دستورات اسلام از موضوعات مهمی است که شیعه منتظر ظهورباید به آن توجه کند، عنوان کرد: کسی می‌تواند در رکاب امام زمان (عج) حضورداشته باشد که پیش از آن آمادگی خود را به دست آورده باشد و در اجرای احکام الهی ازنظر روحی و عملی به وظیفه خود عمل کند.

  عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: انتظار فرج به ما می‌گوید باید جلوی مفاسد و ستمگران را گرفته و عاشق عدالت و رعایت حقوق مردم باشیم، در ظهور امام زمان (عج) معنویت به اوج خود می‌رسد و کسی که منتظر است آنچه را در توان دارد به کار می‌گیرد و برای تحقق معنویت در جامعه نهایت تلاش و کوشش خود را انجام می‌دهد.

  لینک ثابت خبر: qabas.iki.ac.ir/node/5948

  آخرین اخبار

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ خوب، جامع و کامل می‌‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏‌ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.»  مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان، دانش‌پژوهان و... ادامه